Article-cluster size (# of articles)
new weight
old weight
lower/upper
Articles count
Total similarity
Avg. similarity
Total chr length
Sentence # average
Sentence # variation
57
10.90
14.69
23.71/2.70
57.00
9.79
0.17
3748.00
1.00
0.00
All clustering variants
Old ranking - len = 57
74 ■ 0.99/0.01 ■ 6 ■ 131.4
Best clustering variants
74 0.99/0.01 6 131.4
07:30 h 04-Jul-2025
  • Skupština Udruženja filmskih glumaca Srbije donela je jednoglasnu odluku da se ove godine neće organizovati tradicionalni Filmski susreti u Nišu. UFGS, kao osnivač ovog važnog umetničkog festivala, donelo je ovu tešku odluku kao odgovor na trenutnu političku i društvenu situaciju u zemlji, navodi se u saopštenju.
  • ◉ Apelujemo na smirivanje tenzija i prekid nasilja nad studentima: I letnji programi SKC-a Kragujevac „sačekaće” bolji trenutak
11:11 h 03-Jul-2025
  • Play @ EXIT konkurs i ove godine, u saradnji sa Visom, nastavlja da osnažuje nove autorske glasove i pruža priliku mladim bendovima da pokažu snagu svog izraza.
  • Nova generacija muzičkih talenata na Main, Visa Fusion i Explosive bini! Upoznaj osam pobednika Play @ EXIT konkursa
14:12 h 02-Jul-2025
  • K-pop je u Srbiju stigao 2010-ih godina putem interneta, najviše Jutjuba Iza preklopljenog kažiprsta i palca koji prave srce, šljokičavih kostima, savršeno uvežbanih plesnih koraka i zaraznih melodija krije se čitava jedna supkultura koja se utkala u svakodnevicu mladih u Srbiji.K-pop, skraćeno od „korean pop" (korejski pop), savremeni je muzički žanr poreklom iz Južne Koreje.Kombinuje elemente popa, hip-hopa i elektronske muzike.Nije samo muzički, već i kulturni fenomen - obuhvata način oblačenja i zajednice obožavalaca.Takozvani korejski talas zapljusnuo je svet.Iako je nastao u Južnoj Koreji, poslednjih deset godina osvojio je publiku - od Seula do Sao Paola, od Njujorka do Beograda.„U pitanju je najpozitivnija muzika koju znam, to nije samo muzički pravac, već i način života", kaže Dina Gašević, iz plesne škole The heat official, jedna od pobednica K-POP World Festival Serbia održanog 2018.
  • K-pop u Srbiji: Muzika i bekstvo u šarenilo dalekog istoka
14:11 h
  • K-pop je u Srbiju stigao 2010-ih godina putem interneta, najviše JutjubaIza preklopljenog kažiprsta i palca koji prave srce, šljokičavih kostima, savršeno uvežbanih plesnih koraka i zaraznih melodija krije se čitava jedna supkultura koja se utkala u svakodnevicu mladih u Srbiji.K-pop, skraćeno od „korean pop“ (korejski pop), savremeni je muzički žanr poreklom iz Južne Koreje.Kombinuje elemente popa, hip-hopa i elektronske muzike.Nije samo muzički, već i kulturni fenomen – obuhvata način oblačenja i zajednice obožavalaca.Takozvani korejski talas zapljusnuo je svet.Iako je nastao u Južnoj Koreji, poslednjih deset godina osvojio je publiku – od Seula do Sao Paola, od Njujorka do Beograda.„U pitanju je najpozitivnija muzika koju znam, to nije samo muzički pravac, već i način života“, kaže Dina Gašević, iz plesne škole The heat official, jedna od pobednica K-POP World Festival Serbia održanog 2018.
  • K-pop u Srbiji: Muzika i bekstvo u šarenilo dalekog Istoka
12:41 h
  • Sinoć je u Sopotu tradicionalnim vatrometom i defileom fijakera sa filmskim ekipama svečano otvoren jedan od najstarijih filmskih festivala u Srbiji.
  • Otvoren 53. Filmski festival u Sopotu (Foto)
11:10 h
  • Pobednik 9. Bunt rok festivala je beogradski bend “Paks”, vicešampioni su grupa “O.K.O.T”. a treće mesto je osvojio sastav “San Gvida sa Hokaida” Uz snažne rifove, sirovu emociju i auditorijum koji ceni vrednosti autorske muzike i želi da podrži one koji tek stupaju na scenu, uspešno je završeno deveto izdanje Bunt rok festivala RTS- a. Opšti utisak: rokenrol u Srbiji nije zvuk prošlosti, već je i glas nove, samosvesne generacije muzičara.
  • Uspešno završen Bunt rok festival 2025
11:00 h
  • Dvanaesti Bašta Fest, planiran za termin od 3. do 6. jula u Bajinoj Bašti, biće održan u novom terminu koji će biti naknadno objavljen.
  • Odložen 12. Bašta Fest: Javnost će naknadno biti obaveštena o novim terminima
07:00 h
  • U haosu prethodnih dana naziru se crvene niti naših nesporazuma.
  • Borba za dušu naroda
01:37 h
  • Otvoren 53. filmski festival u Sopotu Sofest, na kome će biti prikazan 21 film POČEO SOFEST Uz vatromet i fijakere otvoren 53. filmski festival u Sopotu Vesna Sinko Urednica u noćnoj redakciji 2. jul 2025.
  • Otvoren 53. filmski festival u Sopotu Sofest, na kome će biti prikazan 21 film
021

K-pop je u Srbiju stigao 2010-ih godina putem interneta, najviše Jutjuba Iza preklopljenog kažiprsta i palca koji prave srce, šljokičavih kostima, savršeno uvežbanih plesnih koraka i zaraznih melodija krije se čitava jedna supkultura koja se utkala u svakodnevicu mladih u Srbiji.K-pop, skraćeno od „korean pop" (korejski pop), savremeni je muzički žanr poreklom iz Južne Koreje.Kombinuje elemente popa, hip-hopa i elektronske muzike.Nije samo muzički, već i kulturni fenomen - obuhvata način oblačenja i zajednice obožavalaca.Takozvani korejski talas zapljusnuo je svet.Iako je nastao u Južnoj Koreji, poslednjih deset godina osvojio je publiku - od Seula do Sao Paola, od Njujorka do Beograda.„U pitanju je najpozitivnija muzika koju znam, to nije samo muzički pravac, već i način života", kaže Dina Gašević, iz plesne škole The heat official, jedna od pobednica K-POP World Festival Serbia održanog 2018.

godine u Beogradu.Danas se procenjuje da ima više od 220 miliona fanova korejske zabave na svetu, što je četiri puta više od ukupnog broja stanovnika Južne Koreje.„K-pop je u Srbiju stigao 2010-ih godina putem interneta, najviše Jutjuba", kaže Violeta Jokić, doktorantkinja muzikologije na Fakultetu muzičke umetnosti.To nije samo prolazna fascinacija, već su fanovi stvorili i malu „infrastrukturu" koja se grana od plesnih škola i tematskih žurki, do kurseva jezika i specijalizovanih naloga na društvenim mrežama, dodaje Jokić, koja se bavi proučavanjem ovog muzičkog žanra.Kako je sve počelo?Početkom 2010. 021

Danas

Dva festivala koja su bila ranije najavljena za početak jula, Bašta Fest i Beogradski rok festival, odložena su za kasniji period, a Filmski susreti u Nišu neće se održati ove godine.U slučaju Bašta festa, organizatori su i pre objave o odlaganju govorili da se organizacija odvija u teškim uslovima i da je sve neizvesno.Rekli su da, uprkos teškim društveno-političkim okolnostima, žele da podrže mlade autore i prenesu snažnu poruku publici, ali su na kraju ipak odustali.„U novonastalim okolnostima od 28. i 29. juna, smatramo da je nemoguće nastaviti sa daljom organizacijom i samim održavanjem festivala dok učesnici naših programa bivaju hapšeni i povređivani na ulicama”, naveli su osnivači festivala Maja Šuša i Jovan Jelisavčić.Sa druge strane, Beogradski rok festival je novouspostavljeni festival koji je trebalo po prvi put da se održi u Domu omladine Beograd, takođe za vikend pred nama.U saopštenju javnosti, organizatori su rekli da „zbog objektivnih okolnosti koje se nisu mogle predvideti“ festival odlažu za 19. i 20. septembar ove godine.Ostali festivali koji su zakazani za ove i naredne dane nisu otkazani, a među njima su Sofest, Somborski filmski festival, Jazz in the Garden i Festival francuskog filma.Međutim, Filmski susreti u Nišu, koji se tradicionalno održavaju u avgustu, ove godine su otkazani zbog, kako kažu organizatori, trenutne političke i društvene situacije u zemlji.„Ne želimo da Festival koji je 59 godina bio svetionik kulture filmske umetnosti i mesto slavljenja života, postane instrument u pokušaju stvaranja privida da su društvene okolnosti normalne. Danas