Zaposleni u Radioteleviziji Srbije (RTS) okupljeni oko neformalne organizacije "Naš protest" saopštili su da su zabrinuti zbog činjenice da im se niko od rukovodstva javnog servisa od početka blokade RTS-a nije zvanično obratio, dodajući da zahtevaju utvrđivanje odgovornosti za vređanje studenata u programu i ostavke odgovornih za to. Zaposleni u RTS-u su u saopštenju istakli da nemaji nikakve instrukcije na koji način mogu da ostvare svoje pravo na rad u ovoj kriznoj situaciji.
Redakcija Politike pridružila se pozivu koji je televizija Juronjuz (Euronews) uputila nadležnim organima, novinarskim udruženjima, domaćim i međunarodnim institucijama, a u kojem su tražili da se omogući rad zaposlenima u Radio-televiziji Srbije (RTS), kao i da se "bez odlaganja i izgovora osudi progon ljudi sa javnog servisa".
Profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu Vladan Petrov ocenio je danas, govoreći o blokadi Radio-televizije Srbije (RTS), da je i na univerzitetu i na RTS-u izvršen jedan svojevrsni državni udar za koji je potrebno da postoje i unutrašnji faktori, odnosno činioci sistema koji su odlučili da, kršeći svoja zakonska ovlašćenja, preuzmu vlast ili kontrolu nad delom sistema.
Studenti Filozofskog fakulteta u Beogradu, koji su u blokadi, odgovorili su na optužbe ministra za evropske integracije Nemanje Starovića i saopštili da je cilj blokade Radio-televizije Srbije (RTS), između ostalog, i podrška radnicma javnog servisa i broba za njihova prava koja su im na radnim mestima oduzeta.