Article-cluster size (# of articles)
new weight
old weight
lower/upper
Articles count
Total similarity
Avg. similarity
Total chr length
Sentence # average
Sentence # variation
35
2.56
9.93
14.72/0.45
35.00
4.43
0.13
2743.00
1.00
0.00
All clustering variants
Old ranking - len = 35
38 ■ 0.99/0.01 ■ 4 ■ 332.2
Best clustering variants
38 0.99/0.01 4 332.2
00:00 h 24-Apr-2025
  • Odata pošta radnicima RTS Studenti koji blokiraju fakultete u Beogradu i građani obeležili su danas kod spomenika "Zašto" na Tašmajdanu 26. godišnjicu pogibije 16 radnika Radio-televizije Srbije (RTS) u NATO bombardovanju, kojima je odata pošta i šesnaestominutnom tišinom ispred glavnog ulaza u RTS u Takovskoj.
  • ◉ Deseta noć blokade javnog servisa
07:17 h 23-Apr-2025
  • Families, friends and state TV staff gathered at a monument to the 16 victims of the 1999 NATO air strike on the Radio TV Serbia (RTS) headquarters on the night of Tuesday-Wednesday.
  • Tribute paid to victims of 1999 NATO air strike on RTS
07:11 h
  • Kod spomenika "Zašto" u Tašmajdanskom parku u dva sata i šest minuta održan je pomen radnicima Radio-televizije Srbije poginulim pre 26 godina, kada je NATO bombardovao zgradu RTS-a. Pre 26 godina, u noći između 22. i 23. aprila, NATO je bombardovao zgradu RTS-a i ubio šesnaestoro ljudi.
  • Jutarnji program počeo potresnom rečenicom: "Sat je stao u 2 sata i 6 minuta, poginulo je 16 kolega, a mi..."
06:00 h
  • Dva NATO projektila pogodili su zgradu RTS-a 23. aprila 1999.
  • ČELNICI NATO TVRDILI SU DA JE UDAR NA RTS POTPUNO OPRAVDAN Stradalo je 16 ljudi, ovo je trenutak kad je PROGRAM STAO ZBOG EKSPLOZIJE (VIDEO)
05:42 h
  • U dva sata i šest minuta kod spomenika "Zašto" u Tašmajdanskom parku održan je pomen radnicima Radio-televizije Srbije poginulim pre 26 godina, kada je NATO bombardovao zgradu RTS-a i ubio 16 zaposlenih na javnom servisu.
  • Pomen kod spomenika "Zašto"
09:00 h 22-Apr-2025
  • Emotivan trenutak u Jutarnjem programu RTS-a ostavio je jak utisak na gledaoce, kada je voditeljka Gordana Stijačić zaplakala tokom podsećanja na godišnjicu bombardovanja zgrade RTS-a i pogibije njenih kolega 1999.
  • Voditeljka RTS sa suzama u programu
08:33 h
  • Pre 26 godina, u noći između 22. i 23. aprila, NATO je bombardovao zgradu RTS-a i ubio šesnaestoro ljudi.
  • Godišnjica bombardovanja RTS-a: Tokom emitovanja vesti živote izgubilo 16 osoba
Rtv

Živote su izgubili: Jelica Munitlak – šminker, Ksenija Banković – video-mikser, Darko Stoimenovski – tehničar u razmeni, Nebojša Stojanović – tehničar mastera, Dragorad Dragojević – radnik obezbeđenja, Dragan Tasić – električar, Aleksandar Deletić – dizajner programa, Slaviša Stevanović – tehničar u razmeni, Siniša Medić – dizajner programa, Ivan Stukalo – tehničar u razmeni, Dejan Marković – radnik obezbeđenja, Milan Joksimović – radnik obezbeđenja, Branislav Jovanović – tehničar mastera, Slobodan Jontić – monter, Milovan Janković – precizni mehaničar i Tomislav Mitrović – režiser programa.

Udruženje novinara Srbije (UNS), Strukovni sindikat Radio-televizije Srbije i Sindikat novinara Srbije (SINOS) uoči obeležavanja 26 godina od ubistva 16 medijskih radnika u NATO bombardovanju RTS-a, ponovo ističu da je ta vojna organizacija počinila ratni zločin i uvela praksu napada na medije u međunarodnim sukobima, a da uprkos tome niko iz NATO struktura nije odgovarao. Rtv

  • Pomen poginulim radnicima Radio televizije Srbije (RTS) prvi put je bio bez živog prenosa, ali i bez prisustva predstavnika menadžmenta, Upravnog obora i Programskog saveta RTS-a, saopštilo je danas Udruženje novinara Srbije.U dva sata i šest minuta kod spomenika „Zašto“ u Tašmajdanskom parku noćas su članovi porodica, kolege i prijatelji položili vence radnicima Radio-televizije Srbije poginulim pre 26 godina, kada je u NATO bombardovanju zgrade RTS-a ubio šesnaestoro medijskih radnika.Prvi put u 26 godina, obeležavanje ovog tragičnog događaja nije prenošeno uživo na RTS-u, zbog blokade zgrade Javnog servisa.
Danas

Naredbom o aktiviranju mera pripravnosti I, II i III stepena, zasnovanoj na odgovarajućem zakonu iz 1994, hitnu evakuaciju RTS-a na jedno od tzv.

rezervnih mesta rada.Na tu naredbu oglušili su se i Vojska, koja je bila nadležna za izvršenje, i srpske civilne vlasti, što znači da bi obe te vlasti bile odgovorne za zločin sve i da nisu znale za predstojeći napad; b) I vojska (Generalštab) i srpske vlasti, bili su pravovremeno upozoreni na predstojeći napad, o čemu postoji ogroman broj zvaničnih dokaza, od kojih su mnogi zavedeni u sudskim spisima i opisani u knjizi Zorana Janića „Tišina u Aberdarevoj“.Na primer, funkcioner Ministarstva odbrane potpukovnik Lakić Đorović, kao nadležni službenik Ministarstva odbrane, zvanično je podneo vrlo detaljno i dokumentovano svedočenje Specijalnom tužilaštvu za organizovani kriminal, i bio o tome saslušan, da je pravovremeno Vojska znala za napad, presrevši komunikaciju NATO (o čemu je Ministarstvo odbrane čuvalo ili čuva materijalne dokaze). Ili da je član Glavnog štaba pukovnik Dušan Vojvodić izveo iz RTS-a svoju kći nekoliko sati pre napada, a da je ona signalizirala svojim kolegama o čemu se radi.Zatim svedočenje novinara CNN-a Alesija Vinčija da su bili upozoreni na napad i da su o njemu nekoliko sati pre nego što se odigrao obavestili upravu Televizije (direktora Dragoljuba Milanovića). Zatim javno priznanje direktora Politike „Hadži Struje“ Antića da je i njemu i upravi RTS-a napad bio najavljen (tako da je i sniman sa obližnje zgrade Novog doma) i mnogi, mnogi drugi.3. Kada su porodice žrtava 2006. Danas